--- Департамент економічного розвитку та торгівлі ---
              

Головна

Обласна рада підприємців

Стратегія регіонального розвитку

Обласні програми

Економічна ситуація та прогнози

Цінова політика та споживчий ринок

Впровадження реформ

Зовнішні зносини та зовнішньоекономічна діяльність

Оплата праці, зайнятість населення та соціальний діалог

Регуляторна політика та підприємництво

Звернення громадян

Обговорення проектів документів

Запобігання проявам корупції

Безоплатна первинна правова допомога

Головна

Увага! Повідомлення про оприлюднення проєкту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік

УВАГА! Запрошуємо долучитися до спільної роботи над розробкою проєкту Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік


    В області проводиться робота з розроблення проєкту Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік.

    Для того, щоб цей процес пройшов максимально ефективно, запрошуємо долучитися до нього активних представників бізнесу, вищої освіти, науки та громадськості, які мають ідеї та готові до плідної роботи над їх втіленням.

    Заповнюйте анкету для визначення регіональної проблематики та збору пропозицій щодо завдань, заходів, проєктів, які мають знайти своє відображення у проєкті Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік.

    Заповнені анкети приймаються до 16 листопада 2021 року. Переходьте за посиланням https://forms.gle/hBCwJQH7BnmqBoDa9


    Також свої пропозиції можна надавати департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації на e-mail: public@economika.kr-admin.gov.ua

ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМНИХ ДОКУМЕНТІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

Створено загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину

http://sme.gov.ua/covid19/

На сайті вже доступна інформація про: діючі обмеження для МСБ з метою протидії поширенню захворювання COVID-19; перелік заходів державної підтримки;відповіді на головні питання від бізнесу.

Ресурс також буде наповнюватись корисними посиланнями, порадами фахівців та новинами для підприємців.

ОГОЛОШЕННЯ


про проведення конкурсного відбору бізнес-проєктів суб’єктів малого та середнього підприємництва для отримання фінансової підтримки через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області на 2021 рік


Дедлайн для подання заявок 15.07.2021 року             Територія дії - Кіровоградська область


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

02.12.2021


Обрано директора Агенції регіонального розвитку

Кіровоградської області!


    30 листопада 2021 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації, голови Наглядової ради Сергія Шеремета відбулось засідання Наглядової ради Установи "Агенція регіонального розвитку Кіровоградської області".

    Під час засідання проведено другий етап конкурсного відбору на посаду директора установи "Агенція регіонального розвитку Кіровоградської області – співбесіди.

    За результатами співбесіди з кандидатами та за результатами оцінювання членами Наглядової ради переможцем конкурсного відбору став Гавриленко Олександр Анатолійович – на даний час в.о директора установи "Агенція регіонального розвитку" - набравши найбільшу кількість балів.

01.12.2021


    Державна програма "Доступні кредити 5-7-9%" стала ще більш доступніша.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2021 року №1106 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року №28, №29.


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

01.12.2021


    До уваги суб'єктів господарювання!


    З 01 січня 2022 року ФО-Пи зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

01.12.2021


Міністерство розвитку громад та територій разом з ''Офісом із залучення та підтримки інвестицій", ''Офісом з розвитку підприємництва та експорту'' та ''Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства'' підписали Меморандум про співпрацю для реалізації спільних ініціатив у сфері регіонального розвитку.


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

22.11.2021


    19 листопада 2021 року в обласній державній адміністрації відбулося засідання Робочої групи з розроблення Стратегії розвитку Кіровоградської області, Плану заходів з її реалізації та з проведення моніторингу стану їх виконання під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації, співголови Робочої групи Сергія Шеремета.

    На засіданні було розглянуто питання про внесення змін до технічних завдань Плану заходів на 2021-2023 роки із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки, затвердженого рішенням обласної ради від 12 березня 2020 року №743. В ході обговорення запропонованих змін до технічних завдань було вирішено врахувати пріоритетні напрямки розвитку області та схвалити проєкт змін до технічних завдань Плану заходів на 2021-2023 роки із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки.

18.11.2021


    "У рамках Програми USAID DOBRE розроблено Посібник для громад "Надання органами місцевого самоврядування фінансової підтримки на розвиток місцевого бізнесу та стимулювання підприємництва".

    Посібник містить огляд норм українського законодавства, кращих практик функціонування програм фінансової підтримки бізнесу, а також рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо механізму надання фінансової підтримки на розвиток бізнесу та стимулювання підприємництва".


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

18.11.2021


    "До уваги суб'єктів господарювання! Роз'яснення щодо вимог ведення підприємницької діяльності в умовах дії обмежувальних заходів.

    Вимоги до організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), постанова Головного державного санітарного лікаря України від 09 травня 2020 року №17. Більш детальніше за посиланням.

    Вимоги до організації протиепідемічних заходів в закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), постанова Головного державного санітарного лікаря України від 06 жовтня 2021 року №13. Більш детальніше за посиланням.

    Вимоги до організації протиепідемічних заходів під час торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), постанова Головного державного санітарного лікаря України від 06 червня 2020 року №34. Більш детальніше за посиланням.


15.11.2021


Мінрегіон повідомляє до уваги територіальних громад.


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

09.11.2021


    Про алгоритм дій роботодавця відносно осіб, які не дотримуються вимог щодо обов'язкової вакцінації проти COVID-19.


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

09.11.2021


    Сформовано проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік.

    Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

    Для цього йому до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік, яке відбудеться 15 листопада 2021 року, необхідно письмово звернутись з відповідною заявою до Державної регуляторної служби України.

    У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитись згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

02.11.2021

Реагування на повідомлення про порушення


    Форма для отримання повідомлення про порушення у сфері азартних ігор затверджена Рішенням КРАІЛ від 11.08.2021 №482 "Про затвердження Положення про отримання, обробку та реагування на отримані повідомлення про порушення у сфері азартних ігор".

28.10.2021


Довідник безбар’єрності


Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua

27.10.2021


Послуги, пов'язані з житлом на Гіді: як отримати — добірка послуг від Мінцифри


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

27.10.2021


МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ

КІБЕРБЕЗПЕКА - захистимо бизнес,

захистимо державу


    Торгово-промислова палата України та Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України проводять місячник кібербезпеки в Україні на загальнонаціональному рівні.

    02 листопада 2021 року відбудеться Міжнародний форум "Кібербезпека – захистимо бізнес, захистимо державу" та виставка "Кібербезпека".

    Формат проведення заходу передбачає онлайн трансляцію за участі дипломатичних місій та представництв торгових місій за кордоном.

    Взяти участь у роботі Міжнародного форуму "Кібербезпека – захистимо бізнес, захистимо державу" в режимі онлайн можна за попередньою реєстрацією за посиланням https://cybersecurity-2021.ciseventsgroup.com

27.10.2021


Суб'єктам господарювання області!


      За інформацією Постійного представництва України при ООН, кожна організація системи ООН (Секретаріат ООН, ВПП, ЮНІСЕФТ, ЮНЕСКО, ПРОН тощо) має власну практику та портфель закупівель, а також окремий розділ на своєму сайті, присвячений закупівлям.

    Разом з тим, установи системи ООН також використовують спеціальний сайт "Глобальний ринок ООН" (The United Nations Global Marketplace), що є єдиним об'єднаним електронним майданчиком для оприлюднення оголошень 39 установами системи ООН щодо проведення тендерів практично у всьому світі. Зазначений сайт функціонує як "єдине вікно", через яке потенційні постачальники можуть, заповнивши лише одну реєстраційну форму, зареєструватися в усіх організаціях ООН, які використовують інформацію з цього сайту для формування своєї бази даних постачальників.

   Зазначена реєстрація безкоштовна. У 2020 році на Глобальному ринку ООН вже зареєстровано 1217 українських компаній на постачання товарів та послуг.

   На сайті створено Службу оповіщення про тендери, яка після згаданої реєстрації дозволяє отримувати інформацію щодо оголошень про тендери. Дані про закупівлі в системі ООН систематизуються та доступні для ознайомлення через щорічні звіти та інтерактивні інформаційні панелі на порталі https://www.ungm.org.

    З інформаційно-довідковими матеріалами щодо закупівельної системи ООН, можна ознайомитися на сайті Постійного представництва України при ООН за посиланням http://surl.li/amvqp.

23.10.2021


Суб'єктам господарювання області!

Експортерам продукції, товарів і послуг!


      На платформі "Дія. Бізнес" діє "Єдиний Експортний Веб-Портал" - "єдине вікно", що консолідує та об'єднує всю наявну інформацію для експортерів та компаній, зацікавлених в експорті, а саме:

    • Інформацію, яка необхідно підприємцю на різних етапах експортної діяльності, які інструменти знадобляться для аналізу зовнішніх ринків, як ними користуватись та які вимоги до продукції, експортні процедури, сертифікація тощо.

  • Можливості. Поради з дослідження зарубіжних ринків, аналітика потенційних ринків збуту. Можливості щодо сприяння пошуку покупців за кордоном, що передбачає підтримку участі у міжнародних ділових заходах: торговельних місіях, виставках та ярмарках, надання інституційної та фінансової підтримки підприємцям для розвитку експортного потенціалу.

    • Сервіси. Допомагають вирішувати широкий спектр завдань, пов'язаних з інтернаціоналізацією бізнесу — від аудиту експортної діяльності підприємства до пошуку партнерів за кордоном.

    • Послуги. Вирішення питань, пов’язаних із експортною діяльністю – починаючи із отримання розуміння готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності, закінчуючи втіленням своїх ідей за допомогою обраних зовнішніх експертів.

    • Дані про зовнішні ринки. Великий обсяг аналітичної інформації, що упорядкована за країнами і ринками.

    Вся інформація на веб-порталі, включаючи стандартні форми, необхідні для різних процедур та запитів, є безкоштовною.


Веб-портал знаходиться за посиланням https://export.gov.ua

21.10.2021


    Увага! В обласній державній адміністрації з 21 по 23 жовтня 2021 року проходять співбесіди із керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації та окремих територіальних органів міністерств та відомств України в області з обговорення галузевих розділів проєкту програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік та стану розроблення обласних цільових програм.

    У співбесідах приймають участь заступники голови обласної державної адміністрації, голови (заступники голів) постійних комісій обласної ради, депутати обласної ради, представники організацій роботодавців, профспілок, громадських організацій, закладів вищої освіти.


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

19.10.2021


   19 жовтня 2021 року голова обласної державної адміністрації Марія Чорна взяла онлайн-участь у презентації дослідження "Євромапа України-3. Рейтинг європейської інтеграції областей".  

    "Євромапа України" – унікальний рейтинг областей України, підготовлений аналітиками Центру "Нова Європа" у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, та складений на основі ґрунтовного аналізу 49 індикаторів з 9 сфер, які найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС.

    У заході взяли участь Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Стефанішина Ольга, директор центру "Нова Європа" Гетманчук Альона, радник Посольства Швеції в Україні Салсбек Катя, директор Програми сприяння громадській активності "Долучайся!" Роланд Ковач та голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Кириленко Павло.

    Учасники заходу поділилися передовим досвідом та знаннями щодо ефективної та результативної реалізації інтеграційних процесів на шляху до Європейського Союзу як на регіональному рівні, так і в Україні загалом.

    У ході презентації дослідження окрему увагу було приділено досягненням Кіровоградщини, яка вже другий рік поспіль посідає лідируючі позиції серед регіонів України по обсягам експорту товарів до країн ЄС та залученню європейських інвестицій в економіку регіону.

    У рамках публічної дискусії Марія Чорна ознайомила присутніх з євроінтеграційними успіхами Кіровоградщини, зокрема, в економічній та гуманітарній сфері, а також проектами, які були реалізовані із залученням коштів європейських партнерів, серед яких – унікальний біогазовий комплекс з переробки органічних відходів цукрового виробництва, автоматизований асфальтовий завод, а також одна з найбільших ферм в Україні, що спеціалізується на розведенні та продажах молодняка племінних кіз Альпійської породи ТОВ "Лісова коза".


06.10.2021


Онлайн-навчання "Добросусідські діалоги"

(з 12 жовтня по 02 листопада 2021 року)


    Повідомляємо, що за ініціативи керівника проєкту "Study tour to Poland" (Варшава, Польща) Мирослава Скорки, голови ГО "Інститут розвитку територіальних громад Полтавщини" Iryna Dudka розроблено цикл навчань для керівників, депутатів та посадових осіб територіальних громад України "ДОБРОСУСІДСЬКІ ДІАЛОГИ".

    Щовівторка, 4 тижні поспіль, (з 12 жовтня по 02 листопада 2021 року), з 14.00 години, у форматі онлайн-навчання проходитиме Цикл навчання "Добросусідські діалоги", під час якого всі бажаючі матимуть змогу почути кращий досвід місцевого самоврядування Польщі, переглянути фільми та задати свої питання знаним експертам з Польщі та України.

    Перелік фільмів, які можна переглянути за час навчання:

    самоврядування у ґміні; економічний розвиток; комунальне господарство; освіта; безпека; благоустрій; активна громада.

    Для участі в онлайн-навчанні необхідно пройти реєстрацію та анкетне опитування за посиланням: https://goo.su/84lW

    Реєстрація триває до 08 жовтня 2021 року.

  Посилання для підключення на платформі Zoom буде направлено на електронні пошти, зазначені у реєстраційній анкеті.


01.10.2021

Пропозиції до співпраці Британських компаній


- ДЕТАЛЬНІШЕ за посиланням -

24.09.2021


ПІДПРИЄМЦЯМ УКРАЇНИ!


    З 18 серпня по 22 вересня 2021 року Державна установа "Офіс з розвитку підприємництва та експорту" у співпраці з Інститутом маркетингу (Естонія) за фінансування Міністерства закордонних справ Естонії (Проєкт з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги) проводять набір на освітню програму для компаній сфери послуг України – Service Export Ukraine.

    Програма дає комплексне та системне розуміння про те, з чого складається експортна діяльність підприємства сфери послуг, як почати експортувати свої послуги чи інтенсифікувати експортну діяльність..


    Контактна особа від Державної установи "Офіс з розвитку підприємництва та експорту" для комунікації – Максим Чечелев, менеджер проєтів Інституту Маркетингу


Мобільний телефон: + 38 (050) 352 19 01         Електронна адреса: maxim.chechelev@mi.ee


- ДЕТАЛЬНІШЕ -


24.09.2021

СХЕМА ПАРКОВОК транспортних засобів під час роботи виставки

"AgroExpo-2021"


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

23.09.2021


23 вересня 2021 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Шеремета відбулося чергове засідання Робочої групи для напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань діяльності малого та мікробізнесу (далі – Робоча група).  

    Під час засідання Робочої групи обговорено сформовані членами тематичних груп утворених при Офісі Президента України конкретні пропозиції змін до законодавчих актів України, у тому числі з питань впорядкування використання реєстраторів розрахункових операцій.


20.09.2021


20 вересня 2021 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Поліщука відбулося чергове засідання обласної робочої групи з опрацювання питань упорядкування використання об'єктів державної власності, які розташовані на території Кіровоградської області (далі – Робоча група).  

    Під час засідання, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та представники головного управління Національної поліції в області, головного управління Держгеокадастру в області проінформували про об'єкти державної власності, які знаходяться на їх балансі і не використовуються у господарській діяльності і можуть бути запропоновані до приватизації. Члени Робочої групи схвалили пропозиції щодо включення об’єктів на приватизацію та рекомендували вищезазначеним органам вжити в установленому порядку відповідні заходи.

    Крім того, на засіданні заслухано керівників департаменту житлово-комунального господарства та управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації про врегулювання статусу об'єктів житлового фонду, споруд цивільного захисту, що у процесі приватизації не увійшли до статутних капіталів господарських товариств.

    За результатами засідання прийнято протокольне рішення.


13.09.2021

Грантовий конкурс для соціальних стартапів!


    Проєкт "EU4Youth - Розкриття потенціалу молодих соціальних підприємців в Молдові та Україні" оголошує грантовий конкурс для підтримки соціальних стартапів в Україні.

    Даний Конкурс проєктних пропозицій оголошений в рамках проєкту "EU4Youth - Розкриття потенціалу молодих соціальних підприємців в Молдові та Україні" (далі - Проєкт), що передбачає комплексний підхід до розвитку соціального підприємницького потенціалу молоді Молдови та України шляхом створення сприятливої екосистеми для соціальних підприємств, а також стимулювання і підтримки більшого числа молодих соціальних підприємців в розробці і реалізації їх інноваційних рішень по просуванню соціальної інтеграції та екологічної стійкості в обох країнах. Проєкт фінансується Європейським Союзом в рамках програми EU4Youth.


Питання можна надсилати електронною поштою maina@egaliteint.org до 21 вересня 2021 року.


    Більш детальна інформація 3A ПОСИЛАННЯM

10.09.2021

У місті Вінниця стартувала !!!"Міжнародна конференція UkraineInvest Talks: Vinnytsia,   яка спрямована на популяризацію інвестиційного потенціалу в регіонах України.


    Захід є інтерактивною платформою для інформування міжнародної та української інвестиційної спільноти щодо прогресу реформ і розвитку інвестиційного клімату Центральної України.

    Організатори: Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest та Вінницька обласна державна адміністрація.

    Від Кіровоградської області беруть участь: заступник голови обласної державної адміністрації Шеремет Сергій, Голова наглядової ради ПАТ "НВП "Радій" Бахмач Євген та в.о директора департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Соломаха Світлана.

    З програмою заходу можна ознайомитись : ЗА ПОСИЛАННЯМ

    Пряма трансляція заходу: ПОСИЛАННЯ

10.09.2021

22 вересня 2021 року компанія "Інформ-Консалтинг" проводить ексклюзивний семінар/вебінар "ФО-П, інтернет - торгівля, РРО, єдиний податок" (м. Київ, вул. Михайлівська,1/3, готель "Козацький").


Реєстрація учасників обов'язкова (044) 221 69 87; (067) 536 09 01 Марианна.

Дізнатися більше про захід (програму)


-= детальніше =-

07.09.2021

03 вересня 2021 року у м. Кропивницькому відбулися урочисті заходи з нагоди Дня підприємця.


Кращих підприємців області привітали та вручили подяки, почесні грамоти та відзнаки області заступник голови облдержадміністрації Сергій Шеремет, голова обласної ради Сергій Шульга, заступник Кропивницького міського голови Михайло Бєжан, разом з представниками обласного об'єднання організації роботодавців, обласного відділення Українського союзу промисловців і підприємців, Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, а також керівниками обласної податкової служби та служби зайнятості.

Також, у рамках урочистих заходів підприємців привітали концертною програмою.

07.09.2021

До уваги суб'єктів господарювання!


    Офіс розвитку МСП (SMEDO) підготував для суб'єктів господарювання короткий порадник у формі чек-листа "Як підготуватись до отримання кредиту".

    Розроблений чек-лист дає можливість за 3 хвилини дізнатись – чи можете Ви бути учасником програми "Доступні кредити 5-7-9%.

    Лист з результатами відповідності та рекомендаціями у вигляді дорожньої карти надсилається Вам відразу після заповнення Вами форми.

    "Чек-лист учасника програми" за посиланням: https://sme.gov.ua/579start

07.09.2021

Всеукраїнський Інтелектуальний онлайн-форум!


    Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу та Rotary Club Lviv Innovational організовують Національний Благодійний Всеукраїнський Інтелектуальний онлайн-форум під назвою "Intellectual Online Ironman" - "Управлінські рішення в сучасних умовах".

    Захід розпочнеться 02 листопада 2021 року та триватиме до 16 лютого 2022 року. Онлайн – трансляція заходу відбуватиметься щодня з 19:00 до 21:00 год.

    Метою благодійного форуму є залучення коштів на працевлаштування та розвиток молодих людей з інвалідністю – створення віддалених робочих місць, навчання та допомога у розвитку.

    Дізнатися більше про захід можна за посиланням: http://rotary-innovational.com

    Контактна особа – менеджер проекту – Назар Мазур, тел. 096 136 55 27

06.09.2021

До уваги суб'єктів господарювання!


XX МІЖНАРОДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ

у м. ЛЬВІВ!


Повідомляємо, що місті Львові 16 вересня 2021 року буде проходитиме щорічний XX Міжнародний економічний форум (стадіон "Арена Львів", вул. Стрийська, 199).

ДЕТАЛЬНІШЕ

01.09.2021

"Побачив? Прибери". В Україні стартувала підготовка до найбільшої екологічної акції осені


ДЕТАЛЬНІШЕ

01.09.2021

Робоча зустріч з Послом Королівства Таїланд в Республіці Польща та в Україні


    08 вересня 2021 року о 12:00 в Торгово-промисловій палаті України (к. 401, 4 –ий поверх) відбудеться робоча зустріч з Послом Королівства Таїланд в Республіці Польща та в Україні за сумісництвом та представниками Комерційного відділу Посольства.


ДЕТАЛЬНІШЕ

01.09.2021

Діловий візит українських підприємців до КИРГИЗЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ!


    З 12 по 17 вересня 2021 року Торгово-промислова палата України за підтримки Посольства Киргизької Республіки в Україні організовує діловий візит українських підприємців до КИРГИЗЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ.

    Торгово-промислова палата України запрошує долучитися до складу ділової делегації українським підприємствам, представникам виробничих та торговельних

компаній.


ДЕТАЛЬНІШЕАрхів новин

 
Корисні посилання


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
ЗАЯВКА НА РОЗМІЩЕННЯ В КАТАЛОГ
     


     

     

Доступ до публічної інформації

  
  

  
  


© 2021, Департамент економічного розвитку та торгівлі

Адміністратор сайту: , © Normax