--- Департамент економічного розвитку та торгівлі ---
              

Головна

Обласна рада підприємців

Стратегія регіонального розвитку

Обласні програми

Економічна ситуація та прогнози

Цінова політика та споживчий ринок

Впровадження реформ

Зовнішні зносини та зовнішньоекономічна діяльність

Оплата праці, зайнятість населення та соціальний діалог

Регуляторна політика та підприємництво

Звернення громадян

Обговорення проектів документів

Запобігання проявам корупції

Безоплатна первинна правова допомога

Головна

Увага! Повідомлення про оприлюднення проєкту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік

УВАГА! Запрошуємо долучитися до спільної роботи над розробкою проєкту Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік


    В області проводиться робота з розроблення проєкту Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік.

    Для того, щоб цей процес пройшов максимально ефективно, запрошуємо долучитися до нього активних представників бізнесу, вищої освіти, науки та громадськості, які мають ідеї та готові до плідної роботи над їх втіленням.

    Заповнюйте анкету для визначення регіональної проблематики та збору пропозицій щодо завдань, заходів, проєктів, які мають знайти своє відображення у проєкті Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік.

    Заповнені анкети приймаються до 16 листопада 2021 року. Переходьте за посиланням https://forms.gle/hBCwJQH7BnmqBoDa9


    Також свої пропозиції можна надавати департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації на e-mail: public@economika.kr-admin.gov.ua

ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМНИХ ДОКУМЕНТІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

Створено загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину

http://sme.gov.ua/covid19/

На сайті вже доступна інформація про: діючі обмеження для МСБ з метою протидії поширенню захворювання COVID-19; перелік заходів державної підтримки;відповіді на головні питання від бізнесу.

Ресурс також буде наповнюватись корисними посиланнями, порадами фахівців та новинами для підприємців.

19.01.2022


"До уваги міських, селищних, сільських рад!

    Державна регуляторна служба України розробила Методичні роз’яснення щодо регуляторності рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів в розрізі постанови Верховного суду від 10.12.2021 у справі №0940/2301/18".


Докладніше за посиланням


18.01.2022


      "17 січня 2022 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Шеремета, за участі першого заступника голови обласної ради Юрія Семенюка відбулося чергове засідання Наглядової ради Регіонального фонду підтримки підприємництва в області (далі – Наглядова рада).

      Члени Наглядової ради:

    обговорили та погодили план роботи Регіонального фонду підтримки підприємництва в області до кінця 2022 року;

    погодили кошторис доходів і видатків та штатний розпис РФПП на 2022 рік;

    ознайомилися з результатами роботи, виконання кошторису РФПП за 2021 рік".


05.01.2022


        "До уваги територіальних громад!

     Оголошено конкурс грантів щодо системної підтримки малого та середнього підприємництва (МСП) від проєкту "EU4Business: Конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП".

      Мета конкурсу - підтримка органів місцевого самоврядування у впровадженні проєктів/заходів, які є частиною діючих місцевих програм/планів дій, спрямованих на розвиток малого та середнього підприємництва. А саме на розвиток підприємницьких знань та підприємницької культури, покращення доступу МСП до національних та міжнародних ринків, впровадження інновацій та залучення коштів від трудових мігрантів та української діаспори за кордоном у якості інвестицій у створення/розвиток МСП.

    Цільова аудиторія: органи місцевого самоврядування громад з діапазоном населення від 100 тис. до 250 тис. мешканців; а також неформальні мережі територіальних громад, які сукупно мають не менш ніж 100 тис. населення. Максимальна сума гранту: 2 млн. грн.

    Власний внесок від громади-заявника не менш ніж 10% у грошовій чи іншій формі.

    Кінцевий термін подання заявок: 12:00, 31.01.2022 року.

    Детальніша інформація: https://bit.ly/3ESs28V".


29.12.2021


    "29 грудня 2021 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Шеремета відбулося спільне засідання обласної робочої групи з опрацювання питань упорядкування використання об'єктів державної власності та обласної комісії з інвентаризації об'єктів державної і комунальної власності, що знаходяться на території Кіровоградської області.

  Під час засідання обговорено низку питань, які стосуються об'єктів державної власності, які розташовані на території Кіровоградської області, зокрема:

  про врегулювання питання статусу об'єктів житлового фонду, споруд цивільного захисту, що у процесі приватизації не увійшли до статутних капіталів господарських товариств;

  про стан проведення інвентаризації об'єктів державної і комунальної власності, що знаходяться на території Кіровоградської області.

  За результатами засідання підготовлено відповідне протокольне доручення".


29.12.2021


ПРО ЗМІНИ В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ЗАСТОСУВАННЯ РРОДОКЛАДНІШЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ


29.12.2021


    "З 01 січня 2022 року програма "єПідтримка" буде модифікована відповідно до потреб захисту економіки. Зокрема, з'явиться можливість для людей віком 60+ купувати ліки за отримані в рамках допомоги кошти.

  Подальше її вдосконалення залежатиме від попиту, а також від того, які галузі потребуватимуть державної допомоги".


24.12.2021


    "22 грудня 2021 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Шеремета відбулося спільне засідання Робочої групи для напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань діяльності малого та мікробізнесу і обласної ради підприємців (далі – Робоча група).

  Участь у засіданні Робочої групи взяли представники Головного управління ДПС у Кіровоградській області, які надали роз’яснення щодо новацій у податковому законодавстві з 01 січня 2022 року, що стосуються діяльності фізичних осіб-підприємців, зокрема, у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій. Так, з 01 січня 2022 року закінчується перехідний період і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим".

  Крім того, в.о. директора департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Світлана Соломаха проінформувала про запровадження програми Президента України "єПідтримка".


24.12.2021


"Важливі цифри і дати для ФО-Пів у 2022 році"ДОКЛАДНІШЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ


24.12.2021


    "З 01 січня 2022 року запрацює програма "Рука допомоги"

    З 01 січня 2022 року починає діяти державна програма, яка перетворюватиме малозабезпечених і довготривалих безробітних на підприємців.

    Механізми цієї програми були апробовані в пілотному проекті "Рука допомоги" (http://rukadopomogu.com.ua/ua)

    Порядок надання допомоги затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року №397 "Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей".

    Держава пропонує малозабезпеченим і довготривалим безробітним отримати фінансову допомогу на започаткування власної справи, а також, за необхідності, безкоштовне навчання.

    Допомога розміром до 15 мінімальних зарплат є безвідсотковою та поворотною – її необхідно буде повернути через три роки підприємницької діяльності. Але сума, що повертається, буде зменшена на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску."


21.12.2021


    "20 грудня 2021 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Шеремета, за участі першого заступника голови обласної ради Юрія Семенюка відбулося чергове засідання Наглядової ради Регіонального фонду підтримки підприємництва в області.

    Члени Наглядової ради РФПП розглянули інвестиційні бізнес-проєкти суб'єктів підприємництва, які пройшли конкурсний відбір, для надання фінансової підтримки та прийняли рішення про надання фінансової допомоги:

    Члени НЧлени Наглядової ради РФПП розглянули інвестиційні бізнес-проєкти суб'єктів підприємництва, які пройшли конкурсний відбір, для надання фінансової підтримки та прийняли рішення про надання фінансової допомоги:

    ФОП Ревука М. М. (м. Кропивницький) – для придбання хлібопекарського обладнання для поліпшення задоволення попиту населення у випічці;

    ТОВ "Поділля-2018" (м.Гайворон) - для придбання твердопаливних котлів для збільшення обсягів реалізації теплової енергії";

    КП "Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня"(м. Знам'янка) – для придбання ванни для зонального сухого масажу AQUAI.

    Крім того, на засіданні заслухано звіт директора про роботу Регіонального фонду підтримки підприємництва в області за ІІІ квартал 2021 року".

21.12.2021


"Президент України підписав низку законів,

      які, зокрема, сприятимуть посиленню конкурентних умов та прозорості ринку, стимулюватимуть розвиток IT-індустрії та сфери культури, спростять набуття громадянства України військовими, які захищали нашу країну, а також допоможуть збереженню природних ресурсів і довкілля."


ДОКЛАДНІШЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ


17.12.2021

16.12.2021


Що таке смарт спеціалізація?


Пропонуємо вашій увазі відеоролик: "Королівство Смарт Спеціалізації"


https://www.youtube.com/watch?v=nXdv9HJQ8C8


16.12.2021


16 грудня відбудеться 3-тя Щорічна міжнародна конференція:

“Смарт Спеціалізація: діалог для трансформації регіону”


    Питання, які плануються обговорити:

  - які нові виклики у сфері Смарт Спеціалізації ЄС можуть постати протягом нового фінансового періоду?

    - як можемо виміряти успіх реалізації пріоритетів S3?

    - платформа S3 та її ефективне використання

    - презентація досягнень регіонів у розробці стратегій смарт спеціалізації та їх подальші кроки

    - як отримати видимі результати під час процесу підприємницького відкриття?

    - які регіональні інноваційні програми та конкурси на підтримку пріоритетів S3 існують

    - як ефективно організувати координацію на національному та регіональному рівнях?

    - як налагодити ефективний зв'язок між представниками бізнесу і науковцями?

    - досвід та досягнення регіонів України у розробці S3 та їх подальші кроки.

    Реєструйтеся на подію за посиланням: https://forms.gle/va7QaVtwW2tbFSyq8


13.12.2021

    До уваги міських, селищних, сільських територіальних громад!!! .


    Фондом "Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу" продовжується формування "Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад до 150 тис. мешканців".

    Заповнену анкету станом на 01 липня 2021 року надіслати Фонду "Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу" на електронну адресу: lubnyfound@gmail.com

АНКТЕА

13.12.2021


Схвалено Програму перепису населення України у 2023 році- ДЕТАЛЬНІШЕ -

10.12.2021


"Президент України підписав закон про виділення з державного

бюджету 8 мільярдів гривень на надання допомоги у рамках

програми "єПідтримка"


    Якщо ви вакциновані двома дозами і маєте сертифікат у застосунку Дія, то зможете отримати 1000 грн. від держави і витратити їх на театри, кіно, музеї, спортзали, концерти, книги, внутрішні перевезення.

  Про це повідомлено на сайті Кабінету Міністрів України: https://www.kmu.gov.ua/news/yepidtrimka-v-diyi-uryad-shvaliv-postanovu-shchodo-viplat-1000-grn-vid-derzhavi

    Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2021 року № 1272 "Деякі питання надання допомоги в рамках Програми "єПідтримка" затверджено порядки надання допомоги та використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для надання допомоги в рамках Програми "єПідтримка"; перелік сфер діяльності та кодів категорії продавця (Merchant Category Code) https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-nadannya-dopomogi-a1272

    Як працюватимуть виплати можна дізнатися з сайту: https://e-aid.diia.gov.ua

    Зокрема, на першому етапі єПідтримка буде доступна лише в застосунку Дія з 19 грудня 2021 року. Подати заявку на отримання виплати можна буде в застосунку Дія якщо ви громадянин України, старший 18 років і маєте "зелений" сертифікат у застосунку Дія."


08.12.2021


    "Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 02 грудня 2021 року №1262 "Про надання державних гарантій на портфельній основі у 2021 році", якою надано державні гарантії 12-м банкам-кредиторам (АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк", АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "Укрексімбанк", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ "ОТП БАНК", АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ", АТ "БАНК АЛЬЯНС", АТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК", АТ "КІБ", АТ "АСВІО БАНК", ПАТ "МТБ"), що пройшли відбір для отримання часткового гарантування державою зобов’язань за портфелем кредитів для мікро-, малих та середніх підприємств".

03.12.2021


    Програма Президента України надання допомоги "єПідтримка"


    Президентом України оголошено Програму підтримки легального бізнесу, який постраждав від запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів під час пандемії COVID-19, шляхом стимулювання попиту серед громадян (далі – Програма).

    Попередньо Програмою передбачено надання державою підтримки в розмірі 1000 гривень повнолітнім громадянам. За ці кошти громадяни зможуть придбати абонемент у спорт-зал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей або купити квитки на внутрішні авіа- та залізничні рейси.


    Детальніше


    Відповіді на найчастіші запитання

02.12.2021


Обрано директора Агенції регіонального розвитку

Кіровоградської області!


    30 листопада 2021 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації, голови Наглядової ради Сергія Шеремета відбулось засідання Наглядової ради Установи "Агенція регіонального розвитку Кіровоградської області".

    Під час засідання проведено другий етап конкурсного відбору на посаду директора установи "Агенція регіонального розвитку Кіровоградської області – співбесіди.

    За результатами співбесіди з кандидатами та за результатами оцінювання членами Наглядової ради переможцем конкурсного відбору став Гавриленко Олександр Анатолійович – на даний час в.о директора установи "Агенція регіонального розвитку" - набравши найбільшу кількість балів.

01.12.2021


    Державна програма "Доступні кредити 5-7-9%" стала ще більш доступніша.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2021 року №1106 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року №28, №29.


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

01.12.2021


    До уваги суб'єктів господарювання!


    З 01 січня 2022 року ФО-Пи зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).


- ДЕТАЛЬНІШЕ -

01.12.2021


Міністерство розвитку громад та територій разом з ''Офісом із залучення та підтримки інвестицій", ''Офісом з розвитку підприємництва та експорту'' та ''Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства'' підписали Меморандум про співпрацю для реалізації спільних ініціатив у сфері регіонального розвитку.


- ДЕТАЛЬНІШЕ -Архів новин

 
Корисні посилання


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
ЗАЯВКА НА РОЗМІЩЕННЯ В КАТАЛОГ
     


     

     

Доступ до публічної інформації

  
  

  
  


© 2021, Департамент економічного розвитку та торгівлі

Адміністратор сайту: , © Normax