--- Департамент економічного розвитку і торгівлі ---
              

Головна

Обласна рада підприємців

Обласні програми

Економічна ситуація та прогнози

Цінова політика та споживчий ринок

Впровадження реформ

Зовнішні зносини та зовнішньоекономічна діяльність

Регуляторна політика та підприємництво

Звернення громадян

Обговорення проектів документів

Запобігання проявам корупції

Безоплатна первинна правова допомога

Асамблея Європейських Регіонів

Співробітництво Кіровоградської області з АЄР





2001-2005 рр. Кіровоградщина є спостерігачем в Асамблеї європейських регіонів


24 листопада 2005 року Генеральною асамблеєю АЄР, яка проходила у м. Страсбург, Французька Республіка, ратифіковано рішення Президії та Політичного Бюро АЄР щодо прийняття Кіровоградщини до Асамблеї європейських регіонів у якості повноправного члена.


3-5 листопада 2005 року на запрошення Президента Комітету А Асамблеї європейських регіонів, Президента регіону Ландтаг Баден Вьортемберг Федеративної Республіки Німеччини Петера Штрауба та голови Одеської обласної державної адміністрації офіційна делегація області взяла участь у конференції "Декларація регіоналізму в Європі: оцінка десяти років прогресу" та пленарному засіданні Комітету А "Інституційні справи", що проходили у м. Одеса.


24-25 листопада 2005 року офіційна делегація області вперше взяла участь у Генеральній асамблеї АЄР, що проходила у м. Страсбург, Французька Республіка. Генеральна асамблея була присвячена питанням інновацій в Європі, використання творчого потенціалу регіонів, а також відзначенню 20-річчя заснування Асамблеї європейських регіонів.


19-30 червня 2006 року за сприяння Генерального Секретаріату АЄР та з метою безпосереднього вивчення діяльності Асамблеї європейських регіонів здійснено організаційні заходи та забезпечено стажування представника області в Асамблеї європейських регіонів у м. Страсбург.


5-6 жовтня 2006 року забезпечено участь офіційної делегації Кіровоградщини у VI Міжнародному економічному форумі "Співробітництво регіонів в ім’я економічного розвитку" і Ярмарку інвестицій та нерухомості, що проходи за підтримки Асамблеї європейських регіонів у м. Львові.


9-11 листопада 2006 року офіційна делегація області взяла участь у Генеральній асамблеї АЄР у м. Пальма де Мальорка, Королівство Іспанія, на якій обговорювались питання глобалізації та міграції.


2007 рік – участь Кіровоградщини у конкурсі АЄР щодо регіону, який найкраще інформує своїх громадян про переваги Європейської моделі розвитку “Communicating Europe”.


30 травня 2007 року з метою ознайомлення з соціально-економічним потенціалом регіону, опрацювання напрямків подальшої співпраці області з АЄР, презентації нової стратегії та низки нових ініціатив цієї організації Кіровоградщину відвідали Генеральний Секретар Асамблеї європейських регіонів Клаус Кліпп та його помічник Реґіна Крамер.


7-9 листопада 2007 року офіційна делегація області взяла участь у Генеральній асамблеї АЄР, яка була присвячена обговоренню теми: "Ідентичність – роль регіонів в будівництві Європи" та проходила у м. Удіне, Італійська Республіка.


2008 рік Кіровоградщина стала учасником дослідницького проекту "Decentralization Indicators", ініційованого АЄР спільно з Інститутом незалежних економічних досліджень БАК Базель Економікс (Швейцарія). Мета проекту – встановити зв'язок між повноваженнями і правами Європейських регіонів та їх всебічним розвитком.


12-15 листопада 2008 року у м. Тампере голова Кіровоградської обласної ради Сухомлин М.О. взяв участь у Генеральній асамблеї АЄР, темою якої було визначено "Від міграції до інтеграції: регіональні відповіді на Європейський виклик". У ході Генеральної асамблеї членом Бюро АЄР від України обрано голову Кіровоградської обласної державної адміністрації Моцного В.К.


листопад 2009 року – забезпечено участь області у широкомасштабному дослідженні АЄР щодо регіональної енергетичної політики, проведеного у формі анкетування за участі 66 регіонів з 24 країн європейського простору.


24-28 листопада 2009 року забезпечено участь офіційної делегації Кіровоградщини у засіданні Бюро та Генеральній асамблеї АЄР, що проходили у м. Бельфор, Французька Республіка. Під час заходу члени делегації стали учасниками дискусій на тему: "Енергетична Європа: регіональні інновації та різноманіття для сприяння економічному розвитку і розширенню сфери зайнятості в Європі" та "Регіональні аспекти питань енергозбереження та змін клімату".


14-15 червня 2010 року виконуючий обов’язки заступника голови обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І. взяв участь у конференції з нагоди 25-ї річниці Асамблеї європейських регіонів та засіданні Бюро АЄР, що проходили у м. Брюссель, Королівство Бельгія.

Тема конференції – "Від субсидіарності до успіху: сильні регіони для сильної Європи". На заході розглядалися такі питання:

сучасний стан регіоналізації європейського простору;

роль регіонів у системі багаторівневого управління;

принцип субсидіарності та його значення для регіонів;

кращі стратегії європейських регіонів у соціальній, екологічній, молодіжній сферах;

перспективи розвитку європейських регіонів у найближчі 25 років.

Засідання Бюро АЕР присвячувалось внутрішнім питанням діяльності АЕР та політичним питанням за напрямками роботи комітетів.


З 10 по 13 листопада 2010 року голова обласної державної адміністрації Ларін С.М. та заступник голови обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І. взяли участь у засіданні Бюро та Генеральній асамблеї АЄР на тему: "Виклики для Стратегії розвитку Європи до 2020 року: Вимоги до ефективної політики у сфері наукових досліджень і розробок", що проходили у м. Стамбул Турецької Республіки.

Під час заходів підведено підсумки роботи комітетів за відповідними напрямками діяльності за 2010 рік та проведено вибори до керівних органів АЄР. За результатами голосування голову обласної державної адміністрації Ларіна С.М. обрано до нового складу Бюро АЄР.

У ході Генеральної асамблеї члени делегації взяли участь у семінарах:

"Міжрегіональна та територіальна співпраця для заохочення і підтримки інновацій у регіонах";

"Кластери: перетворення досліджень на бізнес-можливості у регіонах";

"Фінансування досліджень: Виклики для малих і середніх підприємств та регіонів. Рекомендації на 2014 і наступні роки".

За результатами Генеральної асамблеї прийнято заключну декларацію АЄР, що відображає узагальнену позицію регіонів-членів даної організації щодо ефективної політики у галузі наукових досліджень і розробок.

У ході переговорів керівництва обласної державної адміністрації з Генеральним секретарем АЄР Клаусом Кліппом досягнуто попередні домовленості щодо проведення протягом 2011 року на Кіровоградщині засідання одного з комітетів АЄР.


З 28 вересня по 2 жовтня 2011 року перший заступник голови обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І. взяв участь у засіданні Бюро АЄР, що проходило у м. Брюссель, Королівство Бельгія.

Уході заходу учасники розглянули:

основні пріоритети діяльності комітетів АЄР на 2012 рік;

майбутнє європейської політики сусідства та позиції АЄР щодо неї;

європейська стратегія щодо інтеграції ромів;

заходи щодо розширення АЄР шляхом приєднання інших європейських регіонів.


З 19 по 26 листопада 2011 року голова обласної державної адміністрації Ларін С.М. та перший заступник голови обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І взяли участь у засіданні Бюро та Генеральній Асамблеї АЄР, що проходили у м. Понта-Делгада автономного регіону Азорські острови Португальської Республіки.

Під час засідання Бюро АЄР було представлено стан членства в АЄР, затверджено робочі документи Комітету 1, Комітету 2, Комітету 3 та Постійного комітету з інституційних справ, проект порядку денного Генеральної асамблеї та проект заключної декларації АЄР.

У рамках засідання Бюро АЄР та Генеральної Асамблеї члени офіційної делегації області провели робочі зустрічі з маршалком Нижньосілезького воєводства Республіки Польща Рафалом Юрковлянцем, керівництвом м.Стамбул Турецької Республіки, прем’єр-міністром Аджарської автономної республіки Леваном Варшаломідзе, делегацією автономного краю воєводства Республіки Сербія та обговорили широке коло питань щодо розвитку торговельно-економічного, науково-технічного, інвестиційного та гуманітарного співробітництва.

Наприкінці Генеральної асамблеї було прийнято заключну декларацію АЄР, що відображає узагальнену позицію регіонів-членів даної організації щодо глобалізації. Учасники заходу прийшли до висновку, що для впровадження нових напрямків політики, практик та умов подолання соціологічних проблем регіони повинні розробити стратегії інтегруючого росту та соціальних інновацій з метою подолання зростаючого тиску та обмеженості ресурсів.


З 10 по 11 травня 2012 року перший заступник голови обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І. взяв участь у засіданні Бюро АЄР, що проходило у м. Одеса.

Згідно з порядком денним засідання Бюро АЄР, учасники затвердили проект порядку денного та протокол попереднього засідання Бюро АЄР, робочі документи комітетів, Постійного комітету з інституційних справ та Постійного комітету з рівних можливостей.

Крім того, учасникам засідання було представлено:

нову модель нарахування членських внесків і звіт Постійного комітету з моніторингу та оцінки;

нову стратегію АЄР, яка окреслює місію, сфери впливу, ключові напрямки діяльності, цінності, SWOT-аналіз (аналіз сильних і слабких сторін, можливостей і загроз), пріоритети, майбутні перспективи та стратегічні цілі АЄР;

подальші заходи АЄР, серед яких – антикризовий самміт ("Regions are part of the solution"), що проходитиме у вересні поточного року у м. Пескара Італійської Республіки, у ході якого будуть обговорюватися наступні кроки АЄР на шляху до подолання економічної кризи, та заходи у рамках програми "Євродиссей".


З 15 по 19 травня 2013 року голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Ніколаєнко А.І. та радник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Назаренко А.В. взяли участь у Кризовому Саміті, засіданні Бюро та Генеральній асамблеї АЄР, що проходили у м. Париж Французької Республіки.

Під час засідання Бюро було представлено стан членства в АЄР, затверджено робочі документи Комітетів та Постійного комітету з інституційних справ, проект порядку денного Генеральної асамблеї та проект Стратегії АЄР до 2020 року.

Відповідно до програми Генеральної асамблеї учасники затвердили протокол попередньої Генеральної асамблеї, яка проходила 10-12 жовтня 2012 року у м. Страсбурзі, фінансовий звіт за 2012 рік, проект бюджету на 2014 рік, звіт Цільової групи АЄР та розглянули питання стосовно внесення змін до Статуту АЄР.

У ході засідання пройшли вибори до керівних органів АЄР. За результатами голосування Президентом АЄР було обрано Ханде Озсан

Бозатли – представника Турецької Республіки. Оновлено також склад Бюро АЄР, ченами якого від України обрано Федорука А.М. - голову Донецької обласної ради та Колеснікова Д.В. - голову Дніпропетровської облдержадміністрації.

На засіданні Бюро у новому складі було затверджено кандидатури нових Президентів комітетів АЄР.

Наприкінці Генеральної асамблеї було підписано договір між АЄР та Регіональною Молодіжною Мережею АЄР, яка є платформою молодіжних організацій, рад та парламентів регіонального рівня з розширеної Європи.

 
Корисні посилання


  
  
  
  
  
  
  
  
        

     

  

     

Доступ до публічної інформації

  
  

  
  


© 2017,Департамент економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської обласної державної адміністрації

Сайт створено: , Деміург