19.08.2019 в м.Києві відбувся воркшоп щодо організації проведення публічних консультацій в процесі підготовки регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки.

Протягом всього процесу розробки стратегії розвитку регіону важливо залучати громадян до обговорення та до участі у прийнятті рішень. Публічні консультації мають на меті залучення громадськості до процесу стратегічного планування розвитку області та зміцнення довіри населення до реформ, які наразі відбуваються.

Кіровоградська область серед пілотних областей України, яким Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) та Всеукраїнська громадська організація “Інститут Республіка” надаватимуть допомогу у проведенні публічних консультацій (пілотними областями також визначені, Вінницька, Закарпатська, Запорізька, Житомирська, Київська, Черкаська).

Разом з представниками пілотних ОДА участь у воркшопі взяли представники Директорату регіонального розвитку Мінрегіону, генеральний директор Директорату Олена Бойко, експерти Групи радників Програми “U-LEAD з Європою”, НДІ, ВГО “Інститут Республіка”.

Говорили про цілі, які ставлять перед собою публічні консультації, хто є стейкхолдерами та цільовою аудиторією, як формулюються питання під час проведення консультацій, у яких форматах можна їх проводити та як організувати простір для проведення таких консультацій.

Надалі допомога у проведенні публічних консультацій здійснюватиметься безпосередньо в регіонах. У жовтні поточного року представники НДІ та ВГО “Інститут Республіка” планують завітати до Кіровоградщини та спільно провести публічні консультації, що стосуватимуться процесу розробки Державної стратегії розвитку та Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки.

"Розробка публічних консультацій та заходів в процесі розробки Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку на період 2021-2027 років", яка розміщена в папці " МЕТОДИЧНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ ТА ДОВІДКОВІ МАТЕРІАЛИ ЩОДО РОЗРОБКИ СРР"