--- Департамент економічного розвитку та торгівлі ---
               статистика посещений

Головна

Обласна рада підприємців

Стратегія регіонального розвитку

Обласні програми

Економічна ситуація та прогнози

Цінова політика та споживчий ринок

Впровадження реформ

Зовнішні зносини та зовнішньоекономічна діяльність

Оплата праці, зайнятість населення та соціальний діалог

Регуляторна політика та підприємництво

Звернення громадян

Обговорення проектів документів

Запобігання проявам корупції

Безоплатна первинна правова допомога

 
Новини

Рекомендації щодо проведення дезінфекційних заходів з недопущення поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 при наданні транспортних послуг для населення


Основні положення.


На період карантину або впровадження на окремих адмінтериторіях обмежувальних заходів з приводу підвищення захворюваності на грип, коронавірусної інфекції та інші ГРВІ, необхідно впроваджувати посилений режим миття та проводити дезінфекцію транспорних засобів для перевезення населення.


У період карантину рекомендується зняти штори з вікон та кабіни водія, а також чохли із усіх сидінь (штори та чохли перуть у 1-2 % розчинах миючих засобів, при наявності видимих забруднень доцільно перед пранням замочити їх у 0,015 % розчині дезінфекційного засобу на 60 хв.)

Для проведення миття та дезінфекційних обробок громадського транспорту рекомендовано виділити окремі місця (АТП, депо міського електротранспорту, АТП, автовокзали та ін.), інвентар та обладнання для проведення дезінфекції, необхідну кількість дезінфекційних та миючих засобів.

Особа, яка проводить дезінфекцію, повинна пройти інструктаж щодо правил застосування деззасобів, приготування робочих дезінфекційних розчинів, методики проведення вологого прибирання та дезінфекції. Під час проведення дезінфекції необхідно суворо дотримуватись техніки безпеки. Особа, яка проводить обробку, повинна бути одягнена у спецодяг, мати спецвзуття та обов’язково застосовувати засоби індивідуального захисту органів дихання.


Порядок проведення дезінфекції

Дезінфекція транспорту проводиться після закінчення робочої зміни на спеціально відведених місцях.


І ЕТАП. Волого-механічна дезінфекція, що проводиться шляхом дворазового протирання ганчір’ям, зволоженим розчином дезінфекційного засобу* з інтервалом 15 хвилин у наступному порядку:

1) зовнішні дверцята та ручки транспортного засобу;

2) відкидні столики, поручні, ручки та інші місця контакту рук пасажирів;

3) панель приборів водія;

4) інші тверді поверхні у кабіні водія та в салоні для пасажирів.


ІІ ЕТАП. Волого-механічна дезінфекція, за допомогою гідропульта або іншого дезінфекційного обладнання, яке забезпечує дрібно-дисперсне розпилення розчину дезінфекційного засобу* у наступному порядку:

1) стеля;

2) cтіни;

3) сидіння;

4) підлога.


Після завершення ІІ етапу дезінфекції необхідно витримати експозицію (дотримання часу перебування дезінфекційного засобу на обробленій поверхні), яка залежить від виду дезінфекційного засобу та концентрації розчинів, які застосовуються (час експозиції вказаний у інструкції до дезінфекційного препарату).


Після завершення експозиції транспортний засіб потрібно провітрити до 15 хвилин.


*Дезінфекційні засоби необхідно застосовувати лише ті, що внесені до реєстру дозволених до використання в Україні, згідно інструкції до їх використання.

Для боротьби із вірусними інфекціями (коронавірусна інфекція, грип, парагрип, аденовірусна інфекція та інші ГРВІ) рекомендується використовувати розчини дезінфекційних засобів концентрацією 0,015 % та 0,03%.

Найбільш практичні для приготування розчинів дезінфекційні засоби у формі таблеток: «Санітаб», «Дез Таб», «Дезактін», «Бланідас», «Соліклор», «Нью Таб Актив», «Клінідез» та ін. Для приготування розчину 0,015% концентрації у 10 л води необхідно розчинити 1 таблетку вказаних препаратів та після обробки витримати експозицію 60 хвилин, для концентрації 0,03% - 2 таблетки на 10 л води (експозиція 30 хвилин).

Норма витрат робочого розчину дезінфекційного засобу для обробки 1 кв.м. площі – 150 мл розчину.


ІІІ ЕТАП. Механічна очистка та миття салону.

Салон автотранспорту прибирається від сміття, що утилізується у контейнери для побутового сміття або спалюється у спеціально відведених місцях.

У період карантину при прибиранні салонів автотранспорту не рекомендується застосовувати стиснене повітря, пилососи та щітки для запобігання розповсюдження вірусу.

Після звершення механічної очистки салону – змоченою водою ганчіркою протерти усі поверхні, що були оброблені дезрозчином під час І етапу.

Останньою у салоні миється підлога.


ІV ЕТАП. Кузов автотранспорту миють водою із миючими 1-2% мильно-содовими розчинами на спеціальній площадці, естакаді.

ВАЖЛИВО!Під час робочої зміни, між рейсами необхідно провітрювати салон!


Додаткове проведення дезінфекційних обробок окремих місць контакту рук людей у салоні (ручки, поручні та ін.) під час робочої зміни можливе виключно між рейсами, за умови відсутності пасажирів. Такі обробки бажано проводити готовими до використання спиртовмісними та іншими дезінфекційними засобами швидкої дії, що використовуються для дезінфекції рук (Аеродезін, Септофан форте, Еконорм ДЕЗ, Бланідас актив, Лізоформин плюс, Саніфект, Дезефект та ін.)

При застосуванні хлорвмісних дезінфекційних засобів потрібно витримувати експозицію відповідно до концентрації дезінфекційного засобу, що застосовується!!! 
Корисні посилання


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
ЗАЯВКА НА РОЗМІЩЕННЯ В КАТАЛОГ
     


     

     

Доступ до публічної інформації

  
  

  
  


© 2020, Департамент економічного розвитку та торгівлі

Сайт створено: , Деміург _^..^_