Головна сторінка
--- Департамент економічного розвитку та торгівлі ---
Пошук

Головна

Обласна рада підприємців

Стратегія регіонального розвитку

Обласні програми

Економічна ситуація та прогнози

Цінова політика та споживчий ринок

Впровадження реформ

Зовнішні зносини та зовнішньоекономічна діяльність

Оплата праці, зайнятість населення та соціальний діалог

Регуляторна політика та підприємництво

Звернення громадян

Обговорення проектів документів

Запобігання проявам корупції

05.10.2023


04 жовтня 2023 року представники департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної військової адміністрації взяли участь у засіданні "круглого столу", на якому обговорено співпрацю органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, громадських організацій, з метою інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя громад, створення нових робочих місць для їх працевлаштування, стимулювання до пошуку роботи, можливості підвищення конкурентоспроможності, сприяння розвитку підприємницької ініціативи та повернення до продуктивної зайнятості.

Засідання відбулося під головуванням заступника начальника обласної військової адміністрації Катерини Колтунової, яка зазначила, що при Кіровоградській ОВА утворено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб, метою яких є забезпечення та захисту прав і інтересів внутрішньо переміщених осіб, сприяння їх адаптації та інтеграції у громади.

Участь у нараді взяли представники обласної Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації - внутрішньо переміщені особи, роботодавці та громадські організації області, які були ознайомлені з активними програмами сприяння зайнятості, які наразі реалізовує Державна служба зайнятості: отримання ваучера на здійснення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації; надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою "єРобота" тощо.

Заступник директора департаменту економічного розвитку та торгівлі ОВА Світлана Соломаха зазначила, що в області реалізуються обласні програми, орієнтовані, як на підтримку роботодавців, так і на сприяння у працевлаштуванні, у тому числі і внутрішньо переміщених осіб.

Так, у 2023 році в рамках Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Кіровоградській області, на фінансову підтримку бізнесу у місцевих бюджетах передбачені кошти у сумі 2,7 млн. грн. За рахунок коштів обласного бюджету, інших місцевих бюджетів, зворотних коштів Регіонального фонду підтримки підприємництва в області, суб'єкти підприємництва на конкурсних засадах можуть отримати фінансову підтримку на реалізацію бізнес-проєктів за умови створення нових робочих місць.

На засіданні, що проходило у форматі активної дискусії були обговорені чинники, що перешкоджають у працевлаштуванні ВПО, шляхи розв'язання проблемних питань зайнятості зазначеної категорії громадян та подолання трудової пасивності серед них.

Крім того, присутні були ознайомлені з доступними сторінками Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, регіонального вебпорталу, Telegram-каналами для пошуку роботи тощо.

За результатами заходу досягнуто домовленості щодо активізації роботи, спрямованої на стимулювання незайнятих громадян до пошуку роботи, розвитку підприємницької ініціативи та підвищення рівня обізнаності ВПО про реалізацію активних програм сприяння зайнятості населення і посилення комунікацій між службою зайнятості, органами влади, місцевого самоврядування, іншими інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними громадянами у вирішенні питань зайнятості ВПО.Засідання Засідання Засідання 
Корисні посиланняМаєте проблеми зору?

Оберіть зручний формат:
  
  
  
  
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
     
     
    
    
    
  
  
  
    
     ЗАЯВКА НА РОЗМІЩЕННЯ В КАТАЛОГ
       
       
       

Доступ до публічної інформації

  
  
       
© 2023, Департамент економічного розвитку та торгівлі