Головна сторінка
--- Департамент економічного розвитку та торгівлі ---
Пошук

Головна

Обласна рада підприємців

Стратегія регіонального розвитку

Обласні програми

Економічна ситуація та прогнози

Цінова політика та споживчий ринок

Впровадження реформ

Зовнішні зносини та зовнішньоекономічна діяльність

Оплата праці, зайнятість населення та соціальний діалог

Регуляторна політика та підприємництво

Звернення громадян

Обговорення проектів документів

Запобігання проявам корупції

21.12.2023


21 грудня 2023 року в обласній військовій адміністрації під головуванням директора Департаменту праці та зайнятості Міністерства економіки України Романа Поклонського, відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), , в якому взяли участь представники департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної військової адміністрації.

В ході засідання обговорено питання про забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровської, Запорізької, Житомирської та Кіровоградської області.

На підприємствах Кіровоградської області проблемним залишається погашення боргів на підприємствах державної форми власності, сума боргу на яких за оперативними даними станом на 18 грудня 2023 року склала 7,2 млн. гривень, або 31% від загальної суми боргу по області. Підприємства знаходяться у сфері управління Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях, яким вживаються відповідні заходи з оцінки та подальшої процедури з продажу майна для подальшої їх приватизації.

35% від загальної суми боргу по області складають борги із заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності, з яких 60% - це заборгованість 3-х закладів охорони здоров’я. З метою забезпечення розрахунків по заробітній платі працівникам цих підприємств з відповідних місцевих бюджетів виділена фінансова підтримка, до кінця 2024 року очікується погашення заборгованості із заробітної плати у повному обсязі.

Щодо ситуації на 3-х комунальних підприємствах житлово-комунальної сфери, то територіальними громадами опрацьовується питання надання комунальним підприємствам, що знаходяться на відповідних територіях фінансової підтримки з відповідних місцевих бюджетів для повного погашення заборгованості із заробітної плати у найкоротші терміни.

На підприємствах приватної та колективної форми власності станом на 18 грудня 2023 року борги із заробітної плати зменшились порівняно з початком року на 9,3%.

Не зважаючи на складнощі, пов’язані з військовими діями на території України, в області вживаються заходи, спрямовані на забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ і організацій усіх форм власності та господарювання.

За результатами наради дано відповідні протокольні доручення щодо вжиття заходів, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області.

 
Корисні посиланняМаєте проблеми зору?

Оберіть зручний формат:
  
  
  
  
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
     
     
    
    
    
  
  
  
    
     ЗАЯВКА НА РОЗМІЩЕННЯ В КАТАЛОГ
       
       
       

Доступ до публічної інформації

  
  
       
© 2023, Департамент економічного розвитку та торгівлі